Kopfbereich

Esate čia:

HematoOnkologija


Hematologija – tai medicinos sritis, nagrinėjanti gerybines ir piktybines kraujo ligas, o onkologija nagrinėja vėžį. AOP Orphan ypač domina mieloproliferacinės ligos. Šiai  kaulų čiulpų sutrikimų grupei yra būdingas autonominis kraujo kamieninių ląstelių dauginimasis.

Esencialinė (pirminė) trombocitemija

Esencialinė (pirminė) trombocitemija (ET) yra kaulų čiulpų liga, kuriai būdingas trombocitų gamybos padidėjimas. Dėl tokio padidėjimo išauga kraujo krešulių susidarymo ir kraujavimo (kraujosrūvų) pavojus.

Tęsti Esencialinė (pirminė) trombocitemija

Tikroji policitemija

Tikroji policitemija (TP) yra retoji kaulų čiulpų kraujodaros ląstelių liga, dėl kurios visų pirma  išsivysto lėtinis raudonųjų kraujo ląstelių (eritrocitų) skaičiaus padidėjimas ir todėl padidėja kraujo klampumas.

Tęsti Tikroji policitemija

Pirminė mielofibrozė

Pirminė mielofibrozė yra kaulų čiulpų pakenkimas, dabar apibrėžiamas kaip mieloproliferacinė liga, kurios metu proliferuoja nenormalios kaulų čiulpų ląstelės ir todėl vystosi fibrozė arba kaulų čiulpus pakeičia kolageninis jungiamasis audinys.

Tęsti Pirminė mielofibrozė

Lėtinė mielogeninė leukemija

Lėtinė mielogeninė leukemija (LML) yra leukocitų liga.  Tai yra lėtinės leukemijos forma, kuriai būdingas padidėjęs ir nevaldomas ląstelių (daugiausiai mieloidinių) skaičiaus augimas kaulų čiulpuose ir jų kaupimasis kraujyje.

Tęsti Lėtinė mielogeninė leukemija