Kopfbereich

Esate čia:

Kardiologija ir pulmonologija


Kardiologijos sritis medicinoje sutelkia dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligų mokslinius tyrimus bei gydymą. Ši sritis apima visų tipų ligas, susijusias su širdimi ar sutrikdančias normalų širdies ritmą. Širdies ir kraujagyslių ligoms būdingas aukštas kraujospūdis, tai gali būti širdies vainikinių kraujagyslių liga, aritmija ar insultas.

Pulmonologijos sritis medicinoje užsiima plaučių ligomis, įskaitant ir plaučių arterinę hipertenziją.

Be to, bendrovė AOP Orphan aktyviai dirba intensyvios priežiūros medicinos ir infektologijos srityje, nes infekcijos ir intensyviai priežiūrai skirti vaistai vaidina pagrindinį vaidmenį kardiologijoje ir pulmonologijoje.

Daugelyje šalių intensyvios priežiūros medicina yra tarpdisciplininė medicinos sritis. Daugelyje šalių pagrindinis intensyvios medicininės priežiūros dėmesys skiriamas gydyti nuo gyvybei grėsmingų būklių, kurios išsivysto sutrikus tam tikro organo funkcijai. Greitai tobulėjant medicinos technologijoms, ji transformavosi į labai specializuotą sritį, apimančią kompleksinių gyvybei grėsmingų būklių valdymą, įskaitant ir būkles, kai randama kelių organų nepakankamumas.

Anesteziologija apima bendrinę ir vietinę nejautrą, įskaitant gydymą prieš ir po chirurginės operacijos bei gyvybinių funkcijų palaikymą chirurginių procedūrų metu (ištrauka iš Austrijos mokymo taisyklių).

 

Specializuota medicininės infektologijos sritis užsiima infekcijų diagnozavimu, jų simptomais, gydymu bei profilaktika.

Aritmija

Aritmija atsiranda, kai sutrinka širdies susitraukimų dažnis arba ritmas. Širdis plaka arba per lėtai, arba per greitai, arba neritmiškai. Kai kurios ritmo sutrikimo rūšys yra visiškai nepavojingos, tačiau yra ir gyvybei pavojingų ritmo sutrikimų. Todėl visada geriausia pasidomėti, ką mano gydytojas.

Tęsti Aritmija

Plaučių arterijos hipertenzija

Plaučių arterijos hipertenzija (PAH) yra retoji liga, sukelianti plaučių kraujagyslių pasipriešinimo padidėjimą bei kraujo spaudimo padidėjimą plaučių kraujotakoje. Sergant šia liga, per plaučius teka mažiau kraujo, be to organizmui tiekiama nepakankamai deguonies. Dėl to pacientus vargina mieguistumas, dusulys, mažėja jų fizinis pajėgumas. Jeigu po to, kai diagnozuojama PAH, liga negydoma dvejus arba trejus metus, išsivysto gyvybei pavojingas širdies nepakankamumas. Prognozei ir gyvensenos kokybės užtikrinimui  yra svarbu anksti diagnozuoti ligą ir ją tinkamai gydyti.

Tęsti Plaučių arterijos hipertenzija

Homozigotinė šeiminė hipercholesterolemija

Homozigotinė šeiminė hipercholesterolemija (HoŠH) priklauso grupei šeiminių hipercholesterolemijų. Jos susijusios su paveldimu cholesterolio metabolizmo sutrikimu, kuris pacientui sąlygoja labai didelį cholesterolio kiekį kraujyje nepaisant normalios dietos. Skirtumas yra tarp dažnesnės heterozigotinės šeiminės hipercholesterolemijos ir labai retos homozigotinės šeiminės hipercholesterolemijos.

Tęsinys “Homozigotinė šeiminė hipercholesterolemija“