Kopfbereich

Esate čia:

Neurologija & Metaboliai sutrikimai


Neurologija medicinoje specializuojasi nervų sistemos ir raumenų ligų srityje. Nervų sistemą sudaro galvos smegenys, nugaros smegenys ir periferiniai nervai. Vaikų neurologija yra speciali pediatrijos sritis, užsiimanti vaikų ir paauglių nervų ir raumenų sistemos ligomis bei sutrikimais.

Neurologinių ligų priežastys yra įvairios, šias ligas galima grubiai suskirstyti į tokias grupes: ligos, sukeliančios galvos skausmą, galvos smegenų kraujagyslių ligos, infekcinės centrinės nervų sistemos ligos, išsėtinė sklerozė, smegenų augliai, neurodegeneracinės ligos, periferinės nervų sistemos ligos ir nervų bei raumenų sistemos ligos.

Bendrovė AOP Orphan labiausiai domisi keliomis neurologinėmis ligomis.

Hantingtono liga

Hantingtono (Huntington) liga yra genetinis sutrikimas, pažeidžiantis centrinę nervų sistemą ir sukeliantis progresuojančią smegenų ląstelių degeneraciją. Dėl to vystosi motorinių ir kognityvinių gebėjimų nunykimas bei elgsenos sutrikimai.

Tęsti Hantingtono liga

Ažitacija

Ažitacija yra daugelio lėtinių psichikos ligų, pvz., šizofrenijos bei manijos, sunki, žlugdanti, patologinė komplikacija. Europoje apytiksliai penki milijonai suaugusių žmonių turi psichikos sutrikimų. Psichikos sutrikimų diagnostikos ir statistikos vadove ažitacija apibūdinama kaip pernelyg didelis motorinis aktyvumas, susijęs su vidinės įtampos jutimu. 

Tęsti Ažitacija